Preloader Close

Özel Üretim Transformatörler

Özel Üretim Transformatörler

ARGE çalışmalarımız neticesinde ve müşterilerimizden aldığımız talepler doğrultusunda deneyimli ekibimiz ile ihtiyaç duyulan alanlarda özel üretimler gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerimizden bazıları aşağıda belirtilmiştir.
Filtre Trafo
Demir çelik, çimento, plastik vb üreten fabrikaların ve termik  santrallerin bacalarındaki katı partiküllerin, parçacıkların, tozların vb zararlı atıkların tutulmasını sağlayarak atmosfere salınımlarını engelleyen ve böylelikle çevre kirliğinin önlenmesini sağlayan yağlı tip trafolardır.
Müşteri ihtiyaçlarına göre projelendirilerek farklı değerlerde filtre trafo üretimleri yapmaktayız.
Şönt Reaktör
Şönt reaktörler kompanzasyon sistemlerinde, kapasitif yükün artması durumunda reaktif güç kontrol rölesi ile devreye alınarak, endüktif etki meydana getiren, böylece kapasitif yükün dengelenmesinde kullanılan kompanzasyon elemanlarıdır.
34,5 kV gerilim ve 1-5 MVAr güç aralığında çalışabilen yüksek güçlü yağlı tip şönt reaktörler üretmekteyiz.
Amorf Nüveli Trafo
Boştaki/Demir kaybı (Hysterezis ve Eddy kayıpları) silis saclı transformatörlere kıyasla çok daha düşük olan transformatörlerdir.
36 kV gerilim ve 2500 kVA güç değerlerine kadar farklı tipte amorf nüveli trafolar üretmekteyiz.
Topraklama Trafosu
Dağıtım sistemlerinde, yıldız veya üçgen bağlantı gruplarında faz-toprak yolunda düşük empedans göstererek sistemin nötr geriliminin toprak gerilimi seviyesinde kalmasını sağlar, sıfır bileşen akımı için kaynak oluştururlar.
36 kV gerilim ve 2500 kVA güç değerlerine kadar farklı tipte topraklama trafoları üretmekteyiz.

Özel Üretim Transformatörler

Teknik Bilgiler

Özel Üretim Transformatörler

Yukarı Çık